Reformer - Pilates

Reformer ile enerjinizi yeniden kazanın.

Sağlık alanında her geçen gün farklı bir yeniliğin hayata geçirildiği günümüz şartlarında modern toplumun gerekliliklerine uygun olarak dizayn edilen manuel terapi ve reformer-pilates gibi bir takım hizmetler bu alandaki boşluğu dolduruyor. Günümüzde giderek yaygınlaşan bu uygulama birçok rahatsızlığın giderilebilmesine olanak sağlamaktadır. Bütün kas ve iskelet sisteminde ellerin kullanıldığı yöntemlerle sağaltımını sağlayan manuel terapi ve reformer-pilates yöntemi özellikle batı dünyasında destek olarak önemli katkılar sağlamaktadır

Reformer pilates, özel tasarlanan aletlerle uygulanan, vücudunuzun esnemesini, güçlenmesini ve kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandırarak zinde kalmanızı sağlayan ve profesyonel kişilerce yaptırıldığı zaman bütünsel yaklaşımı ve vücut mobilizesini sağlamada çok etkili olan egzersiz hareketleridir.

Bu egzersiz çeşidi yoğun ve dinamiktir, çünkü makinenin bir parçasını oluşturan yaylar kullanılarak egzersizlere direnç kazandırır. Reformer Pilates, mevcut egzersiz repertuarı çok fazla çeşitlilik sağlar ve mat tabanlı egzersizlerden üstündür. Egzersizler genellikle kasları inşa etmek ve tonlama yapmak için ideal olan geniş hareket yelpazesiyle kasları işler, eklemler boyunca kararlılığı arttırır.

Reformer Pilates, kas dayanıklılığı, laktat toleransı, periferik eklem strabililitesi, kas kuvveti, denge, koordinasyon ve çok daha fazlası gibi hepimiz için önem taşıyan temel stabilizasyon üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca rehabilitasyon amaçları içinde mükemmeldir çünkü kişinin yatay hareket düzleminde egzersiz yapmasına ve dikey olarak yüklenmesine ve bacakları boyunca ağırlık yüklenmesine izin vermez. Bu sayede sırayla daha iyi duruş, zarif, etkili hareket gibi günlük yaşam iyileştirmelerine vücut ağrılarının hafifletmesini sağlar.

Videolar

Video 1
Video 2
Video 3
{"popup_fix":"false"}

Uzm. Fzt. & Osteopat Serkan YEŞİLOĞLU

İlk, orta ve lise eğitimimi Antakya’da tamamladım. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldum.

2005-2014 yılları arasında ABD, Fransa, İngiltere ve Almanya’da kullanılan en etkin tedavi teknikleri olan manuel fizyoterapi ve osteopati eğitim uzmanlıklarını tamamladım.

Hızlı İletişim

  • Adres Akdeniz Mh. 6. Sokak Konut Royal Apt. 10/2 Defne / HATAY
  • Telefon 0533 927 50 32 / 0532 567 35 51